Maleturniirid

Lilienfeld Cup 2016

17.juunil 2016 peeti maha I Lilienfeld Cup, Uue-Põltsamaa Mõisa maleturniir. Oodatud olid kõik siinse kandi malehuvilised, kes täna toimetavad piirkonnas, kus Jakob von Lilienfeld kunagi kohalikul tasandil aktiivselt askeldas. Lilienfeldi oli ka ise tubli maletaja, pealegi möödub tänavu tema sünnist 300 aastat. Igati paslik aeg ühe uue traditsiooniga alustamiseks. Mõnusa pitseri vajutas kõigele ka ilm, mis püsis kogu päeva vihmane. Selline päev on tubaseks maleks otsekui loodud ning ka seltskond püsis kenasti nelja seina vahel koos.
Kuivõrd mõisa kunagine peahoone vajab veel taastamist, siis maletati seekord endises Ranna restoranis ehk tänases Noorte- ja elukestva õppe keskuses. Kokku tuli 32 julget, nooremaid ja vanemaid, lähemalt ja kaugemalt. Avamisel oli kohal ka turniiri finantseerija ja Uue-Põltsamaa Mõisa omanik Raul Lättemägi. Mängiti ühtses grupis, šveitsi süsteemis, 7 vooru, ajakontrolliga 20 min + 3 sekundit igale käigule. Hoolimata sellest, et mitmele oli uudiseks selline ajakontroll ja paljud ei olnud varem kokku puutunud šveitsi süsteemi võlude ja valudega, sai turniir siiski korralikult maha peetud.
Võitjaid autasustati karikate, medalite, preemiate ja temaatiliste kruusidega. Kõik osalejad pälvisid ka loosiauhinna toetajatelt. Loosi läksid Kaupsi poe kinkekaardid, raamatud kirjastuselt Ilmamaa, seinalambid Moodsalt Valguselt ning Kerese partiikogumikud, mis põltsamaalasteni toimetas Tõnu Õim, üks selle turniiri sümboolsetest ämmaisandatest.
Ajaloo esimese Lilienfeldi Cupi võitjateks osutusid:
Üllar-Peep Tamm, I koht
Tarmo Sukk, II koht
Rein Vahtra, III koht
Hugo Hommik, parim veteran
Kai Naurits, parim naine
Jakob Vilhelm Maikalu, parim noormees
Anel Volmer, parim neiu
Anton Aavik, parim poiss
Meribel Paabort, parim tüdruk

 

Kõikide tulemustega saab tutvuda siin:
http://chess-results.com/tnr227553.aspx?lan=1&art=4&wi=821
Lilienfeld Cup 2016

Fotode autor: Albert Pedmanson