Uue-Põltsamaa Mõisa 1. konverents oli edukas

27.01.2016.
Laupäeval, 23. jaanuaril toimus Uue-Põltsamaa Mõisa I konverents pealkirjaga “Uus energia ja kodaniku kasu”, mis tõi Põltsamaa Kultuurikeskusesse kohale arvestatava hulga huvilisi nii lähemalt kui kaugemalt. Oli uudistajaid ja oli ka tõsisemaid kaasarääkijaid, keda reaalselt huvitas võimalus toota kohalikul tasandil soodsamat toasooja ja elektrienergiat. Konverentsi juhatas sisse Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Fotod: Ellar Sügiste
Sander Saat (Green Fuel Energy) tutvustas uudsel tehnoloogial põhineva koostootmisjaama tööpõhimõtet ja eeliseid, Jaanus Uiga (Civita Eesti AS, Eesti Maaülikool) tõi näiteid soojatootmise praktikatest ja tasuvusest Põltsamaa-laadsetes väikeasumites ning Märt Riiner (Tartu Hoiu-laenuühistu) rääkis võimalustest, kuidas panustada energiatootmisse hoiustamise näol.
Nagu ikka, otsiti vastust igivanadele küsimustele: mida teha, et meil homme oleks elada parem, soojem, ilusam ja odavam kui täna.
Sõnaka ja asjaliku aukülalise rolli tõusis kunagine Põltsamaa Keskkooli (ja UPM-i territooriumi) legendaarne majandusalajuhataja Arnold Kull. Lõppsõnas võttis konverentsi kokku UPM-i värske omanik Raul Lättemägi, kes tutvustas põgusalt edasisi plaane ning vastas ka kohalolijate küsimustele.
Altpoolt leiate esinejate ettekanded pdf dokumentidena.
Sander Saat
Green Fuel Energy OÜ
Juhtiv Partner
Energia, mis teenib tulu
Jaanus Uiga
Civitta Eesti AS
Tiimijuht / Vanemkonsultant
Eesti Maaülikool
Doktorant
Väikeasula energiaplaneerimine
Märt Riiner
Tartu Hoiu-laenuühistu
Juhatuse esimees
Ühistuline tegevus hoiustaja vaatenurgast
Peaesinejate ettekannete videosalvestused:
 
 
UPM-i II konverents on juba korraldamisel! Kohtume 12. märtsil!